چاپ برگه یادداشت

 

چاپ برگه یادداشت از جمله خدماتی می باشد ، که امروزه دارای بازار خوبی در چاپخانه ها می باشد . چراکه علاوه بر نوشتن نکات و یادداشت های مختلف در دفترچه یادداشت ها ، از این محصول به عنوان ابزار تبلیغاتی در شرکت ها ، نمایشگاه ها ، اداره جات و …. استفاده می شود . در واقع فرد می توان با چاپ برگه یادداشت ، بین خود و مشتریان خود ایجاد اعتماد نماید . می توان گفت دفترچه های یادداشت و برگه های یادداشت یکی از اجزا اصلی لوازم التحریر دانش آموزان در مدارس و همچنین لوازم اداری در اداره جات می باشند .

 

دفترچه یادداشت

 

دفترچه یادداشت ابزاری کارآمد و بسیار پرکاربرد در اکثر محیط های کاری و علمی پژوهشی می باشد . به همین جهت می توان از دفترچه های یادداشت برای تبلیغات استفاده نمود . چاپ برگه یادداشت و تولید دفترچه های یادداشت و استفاده از آن ها برای تبلیغات امروزه توسط اغلب شرکت ها و کسب و کار های گوناگون ، استفاده می شود ، چرا که دارای بازخورد بسیار خوبی می باشد . همچنین امکان درج انواع تبلیغات متنوع و گوناگون بر روی برگه ها و دفترچه های یادداشت وجود دارد . دفترچه های یادداشت تبلیغاتی در طرح ها و انواع گوناگونی تولید می گردند .

 

انواع صحافی دفترچه یاداشت

 

صحافی دفترچه های یادداشت به دو صورت چسبی و سیمی انجام می شود ، که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم .

 

صحافی برخی از دفترچه های یادداشت با استفاده از چسب های مخصوص انجام می شود . بدین طریق که ، قسمت بالایی کاغذ ها را با استفاده از چسب به یکدیگر متصل می نمایند ، در نهایت دفترچه یادداشت تولید می شود ، همچنین مصرف کننده به راحتی می تواند از دفترچه یادداشت برگه جدا نماید . دفترچه های یادداشت چسبی در دونوع جلد دار و بدون جلد تولید می شوند .

نوع دیگر دفترچه یادداشت ها نیز به صورت سیمی صحافی می شوند .  برگه های این دفترچه ها از قسمت بالا یا از قسمت بقل توسط سیم های چرخشی به یکدیگر متصل شده و به دفترچه یادداشت سیمی تبدیل می شوند . جلد دفترچه یادداشت های سیمی می تواند از جنس پلاستیکی یا کاغذی باشند . مانایی این دفترچه ها بسیار خوب بوده و برگه های آن ها به راحتی جا به جا می شوند . البته جداکردن برگه از دفترچه یادداشت های چسبی ، راحت تر از جدا کردن برگه از دفترچه یادداشت های سیمی می باشد .

 

من چاپ - چاپ برگه یادداشت
من چاپ – چاپ برگه یادداشت

 

چاپ برگه یادداشت

 

برگه یادداشت یکی از لوازم بسیار پرکاربرد در اداره جات ، مدارس و شرکت های مختلف می باشد . به همین جهت باید برای چاپ برگه یاداشت ها از طراحی و لوگوی مناسبی استفاده گردد ، که سبب جذب مشتریان گردد .

با وجود برگه یادداشتی که لوگوی شرکت و تم مورد نظر شرکت بر روی آن چاپ شده است ، مشتری به راحتی می تواند به شرکت مورد نظر اعتماد نماید .

همچنین با قرار دادن لوگوی شرگت بر روی برگه یادداشت و ایجاد یک طراحی منحصر به فرد بر روی برگه یادداشت ها ، تاجران و سرمایه گذاران می توانند برای خود برندسازی نمایند .

 

مزایای چاپ برگه یادداشت

 

چاپ برگه یادداشت دارای مزایای بسیاری می باشد ، که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند :

 

  • با چاپ برگه یادداشت این امکان فراهم می شود ، که فرد برای چندین سال دارای یک تم چاپ ست اداری مخصوص باشد .
  • با چاپ برگه یادداشت ، خیلی راحت فرد به رقبای خود معرفی می شود .
  • پس از چاپ برگه یادداشت ، پیام شرکت یا سرمایه گذار خیلی سریع به دست مخاطبان خواهد رسید .
  • این امکان وجود دارد که یک فرد خیلی راحت با استفاده از کاغذ تحریر سفید ، اقدام به چاپ و تولید دفترچه یادداشت با طرح و لوگوی مورد نظر خود نماید .
  • در سخنرانی ها و نمایشگاه های تجاری ، فرد می تواند به راحتی از برگه یادداشت های چاپ شده خود ، توجه افراد زیادی را به برند و کسب و کار خود جلب نماید .

 

مراحل چاپ دیجیتال

 

برای چاپ دیجیتال عملیات چاپ طی پنج مرحله انجام می شود ، که به شرح زیر می باشد :

 

مرحله اول : در مرحله اول طرح گرافیکی مورد نظر را ریپ نموده ، سپس آن را به بیت مپ تبدیل می کنند .

مرحله دوم : در مرحله دوم ، مکان هایی از برگه که باید رنگ داشته باشد ، از سایر مکان هایی که باید بدون رنگ باشند تفکیک می شوند . در صنعت چاپ مکان های رنگی و غیر رنگی با ۰ و ۱ مشخص می گردند . برای تفکیک مکان های رنگی و غیر رنگی برگه یادداشت ، از  لیزر و ایجاد بارالکتریکی مثبت بر روی درام استفاده می شود . بدین طریق قسمت هایی از درام حاوی بار الکتریکی مثبت خواهند شد .

مرحله دوم : در مرحله دوم در بخش هایی از درام که حاوی بار الکتریکی منفی می باشند ، مواد رنگی تغذیه خواهد شد . اما به دلیل این که بارهای غیرهمنام خاصیت جذب یکدیگر را دارند ، قسمت هایی از درام که حاوی بار مثبت هستند ، مواد رنگی را به خود جذب خواهند نمود .

مرحله سوم : در مرحله سوم ، جهت جداسازی مواد رنگی از درام و انتقال آن ها بر روی کاغذ ، بار الکتریکی مثبت را تقویت می نمایند .

مرحله چهارم : در مرحله چهارم مواد رنگی بر روی کاغذ قرار دارند ، اما دارای عدم ثبات بوده و پس از برخورد با مانع جا به جا خواهند شد . به همین جهت کاغذ را از محفظه حرارت عبور داده و به آن فشار وارد می کنند . بدین طریق با استفاده از حرارت مواد رنگی ذوب می شوند و به بافت کاغذ نفوذ می نمایند .

مرحله پنجم : در مرحله پنجم که مرحله پایانی می باشد ، با استفاده از وکیوم و لامپ های مخصوص درام اصلی را دشارژ خواهند نمود . بدین طریق مواد رنگی و بار های الکتریکی را از روی درام اصلی پاکسازی می نمایند .

 

فرایند چاپ برگه یادداشت

 

فرایند چاپ برگه یادداشت به صورت دیجیتال به شرح زیر می باشد :

 

در مرحله اول با استفاده از نرم افزار هایی از قبیل فتوشاپ ، ایلیستریتور ، کورل ، اتوکد و ….. ، طرح مورد نظر برگه یادداشت را ایجاد می نمایند .

در مرحله دوم تنظیماتی مانند اندازه کاغذ ، نوع گراماژ کاغذ ، یکروبودن یا دورو بودن کاغذ مشخص می گردد .

در مرحله سوم طرح مورد نظر را به دستگاه چاپ دیجیتال ارسال می نمایند ، بدین طریق عملیات چاپ برگه یادداشت انجام می شود .

 

در این بخش ما به معرفی چاپ برگه یادداشت و چاپ دفترچه های یادداشت پرداختیم . تیم من چاپ این توانایی را دارد که در هر تعداد و هر نوع طرح و رنگ مورد نظر مشتریان ، برای آن ها برگه یادداشت و دفترچه های یادداشت تولید نماید . بنابراین اگر تمایل به استفاده از خدمات چاپ برگه یادداشت و چاپ دفترچه یادداشت را دارید ، به سایت من چاپ مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید . البته می توانید به صورت حضوری به دفتر من چاپ نیز مراجعه نمایید .

 

البته لازم به ذکر است که علاوه برچاپ برگه یادداشت و تولید دفترچه یادداشت در طرح و اندازه دلخواه مشتری ، تیم من چاپ با بهترین تجهیزات و کادر خدماتی خود ، آماده ارائه انواع خدمات گوناگون در زمینه چاپ کتاب ، ازقبیل چاپ فاکتور در من چاپ ، محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب ، چاپ پوستر های تبلیغاتی در من چاپ ، چاپ کاتالوگ ، چاپ فولدر های تبلیغاتی ، چاپ کتاب در من چاپ و ….. به تمام افراد در سراسر جهان می باشد .

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *