چاپ کتاب به زبان انگلیسی

نگارش و چاپ کتاب یکی از آرزو های بزرگ هر نویسنده و پژوهشگری می باشد ، که می خواهد در مسیر علم و پیشرفت قدم بردارد . حال بسیاری از نویسندگان به دلایل متعدد تمایل دارند که کتاب مورد نظر خود را به زبان انگلیسی چاپ نمایند . در واقع چاپ کتاب به زبان انگلیسی برای خیلی از ناشران یک امتیاز به حساب آمده و سبب معروف شدن و دیده شدن آن ها خواهد شد .

همانطور که اطلاع دارید نویسندگی یکی از شغل هایی می باشد ، که افکار ، پژوهش ها و تمایلات هر نویسنده را آشکار می کند . نوشتن کتاب و چاپ کتاب ،  سبب ایجاد یک تحول بزرگ در زندگی یک نویسنده و ایجاد امتیازات ویژه برای نویسنده خواهد شد . البته مهم ترین مزیت نویسندگی آشکار شدن تخصص نویسنده در مهارت مورد نظر می باشد .

 

چاپ کتاب به زبان انگلیسی

 

در دنیای امروزی بسیاری از نویسندگان و ناشران ، برای دیده شدن خود احتیاج دارند که کتاب خود را در کشور های خارجی به فروش برسانند ، به همین جهت این نویسندگان و ناشران اقدام به چاپ کتاب به زبان انگلیسی می نمایند . حال خیلی از نویسندگان با مراحل و نحوه چاپ کتاب به زبان انگلیسی آشنایی نداشته و تمایل دارند در این زمینه اطلاعات کاملی کسب نمایند .

 

من چاپ-چاپ کتاب به زبان انگلیسی
من چاپ-چاپ کتاب به زبان انگلیسی

 

مزایای چاپ کتاب

 

قبل از پرداختن به چاپ کتاب به زبان انگلیسی ، باید بگویم که چاپ کتاب در هر زبان و موضوعی دارای مزای زیادی برای نویسنده و ناشر کتاب می باشد ، که برخی از این مزایا عبارتند از :

 

 • شناخته شدن و مشهور شدن نویسنده در سطح کشوری یا جهانی
 • افزایش جایگاه اجتماعی نویسنده در سطح کشوری یا جهانی
 • تقویت رزومه تحصیلی نویسنده در سطح کشوری یا جهانی
 • افزایش اعتماد به نفس نویسنده جهت انجام پژوهش های بیشتر و نشر کتاب های بیشتر
 • افزایش مقام و مرتبه شغلی نویسنده در سطح کشوری یا جهانی
 • تقویت رزومه تحصیلی نویسنده
 • ایجاد اعتبار بین المللی برای نویسنده
 • افزایش میزان درآمد نویسنده

هریک از مزایای ذکر شده خود به تنهایی می توانند انگیزه یک فرد را برای نوشتن و چاپ کتاب چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی دوچندان نمایند  .

 

دلایل چاپ کتاب به زبان انگلیسی

 

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند که اصلا چرا برخی از کتاب ها به زبان انگلیسی چاپ می شوند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که :

برخی از نویسندگان زمانی که موفقیت آثار خود را در موضوعات مختلف ازجمله علمی ، تاریخی ، رمان و … ، مشاهده می نمایند ، علاقه مند می شوند که اثر خود را در سایر کشور ها به فروش برسانند و بدین طریق بر محبوبیت اثر خود بیفزایند ، به همین جهت این نویسندگان کتاب خود را ترجمه کرده ، به زبان انگلیسی چاپ نموده و در سایر کشور ها نیز به فروش می رسانند .

از طرفی برخی از کتاب ها و موضوعات در داخل کشور ما دارای طرفداران زیادی نبوده و دارای فروش چندانی نمی باشد ، حال آنکه ممکن است این کتاب ها در سایر کشور ها فروش بسیار خوبی داشته باشند . به عنوان مثال کتابی که درباره ویژگی ها ، نحوه زندگی و نحوه پرورش پرندگان گرمسیری چاپ می شود ، قطعا در یک منطقه سردسیر دارای فروش مناسبی نخواهد بود ، اما این کتاب در یک کشور گرمسیر از فروش مناسبی برخوردار می باشد . بنابراین نویسندگانی که اقدام به نوشتن کتاب هایی با موضوعاتی که در داخل کشور طرفداران زیادی ندارد می نمایند ، کتاب خود را به زبان انگلیسی چاپ نموده و در خارج از کشور انتشار می دهند .

از طرف دیگر دانشجویان مقطع دکتری با چاپ کتاب به زبان انگلیسی یک امتیاز ویژه بدست خواهند آورد . چراکه ترجمه و چاپ کتاب در مقطع دکتری برای دانشجویان ۴ امتیاز پژوهشی داشته و همچنین سبب جلب نظر داوران خواهد شد . بدین طریق احتمال پذیرش داوطلبان افزایش خواهد یافت .

همچنین در برخی از حوزه های علمی مانند حوزه کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی ، نویسندگان احساس می کنند که مخاطبان کتاب بهتر می توانند مفاهیم انگلیسی کتاب را درک نمایند . به علاوه به دلیل این که برای برخی از اصطلاحات و واژه های برنامه نویسی معادل فارسی مناسبی وجود ندارد ، نویسنده احساس می کند که اگر کتاب را به زبان انگلیسی چاپ نماید ، کتاب بازدهی بهتری خواهد داشت . بنابراین این نویسندگان نیز کتاب خود را به زبان انگلیسی چاپ  می نمایند .

به علاوه برخی از نویسندگان به دلیل رشته تحصیلی خود مانند رشته ادبیات زبان انگلیسی و یا آموزش زبان انگلیسی ، ترجیح می دهند کتاب خود را به زبان انگلیسی تالیف نمایند ، تا موفقیت بیشتری داشته باشند .

در حالت کلی نویسندگان با چاپ کتاب به زبان انگلیسی خود را در سطح بین المللی مطرح خواهند نمود . دانشجویان و اساتید نیز با نشر کتاب هایی به زبان انگلیسی و مطرح نمودن خود در جهان ، رزومه خود را تقویت نموده و قادر می شوند که از دانشگاه های معتبر بین المللی اپلای دریافت نمایند .

 

فرایند چاپ کتاب به زبان نگلیسی

 

چاپخانه آنلاین من چاپ پس از دریافت سفارش از مشتریان عزیز ، در طی مراحل زیر اقدام به چاپ کتاب به زبان انگلیسی می نماید .

 

 1. دریافت فایل کتاب از نویسنده
 2. بررسی متن کتاب از نظر غلط املایی و نگارشی
 3. انجام عملیات دریافت فیپا ، مجوز و شابک برای کتاب
 4. طراحی و تولید جلد کتاب با مشورت نویسنده
 5. عملیات چاپ و صحافی کتاب
 6. ارسال کتاب چاپ شده به آدرس مورد نظر نویسنده

 

نکات قابل توجه جهت چاپ کتاب به زبان انگلیسی

 

برای چاپ کتاب به زبان انگلیسی محدودیت و قوانین بسیار ویژه ای در کشور ما تعریف نشده است و مراحل چاپ کتاب های انگلیسی نیز همانند مراحل چاپ کتاب های فارسی می باشد . فقط برای چاپ کتاب های انگلیسی در کشور ایران ، باید به برخی نکات توجه نمود ، که برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند .

 • عنوان کتاب حتما باید هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی بر روی جلد کتاب چاپ شود .
 • اسامی نویسندگان کتاب حتما باید هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی بر روی جلد کتاب درج شوند .
 • شناسنامه کتاب به زبان فارسی می باشد و تمام اطلاعات شناسنامه کتاب ازقبیل نام انتشارات ، شماره کتاب شناسی ، شماره شابک و …. باید به زبان فارسی نوشته شوند .

 

اطلاعات موردنیاز جهت چاپ کتاب به زبان انگلیسی

 

افرادی که تمایل دارند کتاب خود را به زبان انگلیسی چاپ نمایند ، باید اطلاعاتی را در اختیار چاپخانه مورد نظر قرار دهند ، که این اطلاعات عبارتند از :

 

 • نام کتاب که به زبان انگلیسی چاپ می شود
 • نام نویسنده یا نویسندگان کتاب
 • انتخاب سایز موردنظر برای کتاب
 • فایل ورد متن کتاب
 • ارائه توضیحی درباره کتاب در حد یک پاراگراف
 • آدرس و نام گیرنده کتاب
 • پرداخت هزینه مورد نیاز چاپ کتاب

 

چاپخانه آنلاین من چاپ ، ارائه دهنده انواع خدمات گوناگون در زمینه چاپ کتاب ازقبیل پرینت رنگی در من چاپ ، چاپ ساک خرید در من چاپ ، چاپ کتاب عکس در من چاپ ، چاپ فولدر های تبلیغاتی ، چاپ بروشور و کاتالوگ ، چاپ تقویم ، چاپ برگه یادداشت ، محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب ، چاپ کتاب حقوقی و …. ، آماده انجام تمام سفارشات شما عزیزان از سرتاسر کشور ایران به صورت آنلاین می باشد .

شما عزیزان می توانید تمام سفارشات خود را در زمینه چاپ کتاب نظیر چاپ کتاب به زبان انگلیسی ، در سایت من چاپ ثبت نموده و در کمترین زمان ممکن با پایین ترین هزینه و بالاترین کیفیت ممکن ، کتاب خود را در هر آدرسی که تمایل دارید ، دریافت نمایید .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *