مزایای چاپخانه آنلاین

 

چاپخانه آنلاین واژه ای می باشد که امروزه بسیار شنیده می شود ، اما خیلی از افراد هنوز با آن آشنا نیستند و تمایل دارند درباره چاپخانه های آنلاین اطلاعات بیشتری بدست آورند . می توان گفت که در دنیای امروزی تمام کسب و کار ها با اینترنت و فضای مجازی آمیخته شده اند و خدمات گوناگونی توسط سازمان ها و شرکت های مختلف در فضای اینترنت ارائه می شود . برخی چاپخانه ها نیز درگیر این تکنولوژی شده و بسیاری از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند . بنابراین در این مقاله ما تصمیم داریم به بررسی مزایای چاپخانه آنلاین بپردازیم ، اما قبل از آن به شرح مختصری درباره چاپخانه آنلاین خواهیم پرداخت .

 

چاپخانه آنلاین

 

خیلی از افراد می گویند که چاپ یک کار فیزیکی بوده و نمی توان با اینترنت و در فضای مجازی مطلب یا کتابی را چاپ نمود . اما کلمه چاپخانه آنلاین برای چاپخانه هایی که خدمات مدرن را در اینترنت ارائه می نمایند به کاربرده می شود . در واقع در چاپخانه های آنلاین ، یک مکان ثابت برای چاپ کتاب و متون وجود دارد ، اما تفاوت آن با سایر چاپخانه ها درآن است که افراد از تمام نقاط دنیا می توانند کار چاپ خود را به صورت آنلاین در چاپخانه سفارش دهند . بدین طریق برای انجام یک سفارش ، نیازی به حضور فیزیکی مشتری در چاپخانه نمی باشد و این فرایند سفارش غیرحضوری برای اغلب افراد مطلوب می باشد .

من چاپ-مزایای چاپخانه آنلاین
من چاپ-مزایای چاپخانه آنلاین

مزایای چاپخانه آنلاین

 

چاپخانه های آنلاین دارای مزایای بیشماری می باشند ، که برخی از این مزایا به شرح زیر می باشند .

 

امکان خرید در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز : متقاضی خیلی راحت می تواند در هر زمان که تمایل دارد ، حتی در زمان استراحت و یا ساعات نیمه شب یا نزدیک صبح ، خیلی راحت و سریع در منزل خود از طریق گوشی موبایل یا کامپیوتر خود ، به سایت چاپخانه موردنظر خود مراجعه نموده و کار چاپ مورد نیاز خود را سفارش بدهد . این قابلیت فقط مربوط به چاپخانه های آنلاین بوده و سایر چاپخانه ها از این قابلیت برخوردار نمی باشند . امکان ثبت سفارش در منزل و در زمان دلخواه ، قطعا سبب افزایش میزان رضایت مشتریان خواهد شد .

 

قیمت پایین و کاهش هزینه ها : چون چاپخانه های آنلاین نیازی به قرارگرفتن در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ و پرهزینه ندارند ، بنابراین خدماتی را هم که ارائه می دهند ، با هزینه پایین تر حساب می کنند . بدین طریق متقاضی هزینه کمتری برای سفارش خود پرداخت می کند . از طرفی علاوه بر هزینه پایین چاپ ، مشتری نیازی به صرف هزینه برای حضور یافتن فیزیکی در چاپخانه مورد نظر ندارد . بدین طریق از دو سمت هزینه نهایی مشتری کاهش پیدا می کند .

 

تنوع محصولات : در چاپخانه های آنلاین ، نمونه کارهای بسیاری بر روی سایت قرار می گیرد و مشتری می تواند به راحتی صد ها محصول را مشاهده کند و از بین آن ها محصول مورد نظر خود را انتخاب نماید . تنوع محصولات سبب می شود مشتریان با دید بازتر سفارش خود را انجام دهند .

 

افزایش سرعت کارها و سطح رفاه مشتری : مشتری می تواند خیلی راحت از یک مبدأ نامعلوم سفارش خود را در اختیار چاپخانه آنلاین قرار دهد و آدرس شخصی را که می خواهد ، به عنوان مقصد به چاپخانه بدهد . بدین طریق پس از اتمام کار چاپ ، چاپخانه محصول مورد نظر برای نفر سوم ارسال می نماید . بدین طریق متقاضی بدون این که از منزل خود خارج شود و زمانی صرف نماید ، خیلی راحت یک محصول را چاپ نموده و به شخص مورد نظر خود ارائه می دهد .

 

در چاپخانه های آنلاین مشتریان می توانند تمام محصولات را تک به تک بررسی نموده و از هزینه و جزئیات ویژگی های این محصولات مطلع شوند . این درحالی است که در فروشگاه های سنتی ممکن است پس از چند سوال از طرف خریدار ، فروشنده تغییر رفتار بدهد .

 

قابلیت بررسی و مقایسه قیمت چند چاپخانه بایکدیگر : مشتری می تواند تمام محصولات و مولفه های یک سایت را با سایت دیگری مقایسه نماید و از بین آن ها مناسب ترین را انتخاب نماید . مقایسه قیمت ها و کیفیت محصولات سایت های مختلف ، سبب انتخاب راحت تر مشتریان خواهد شد .

 

عدم اجبار برای خرید : گاهی اوقات پیش می آید که فرد به فروشگاه مراجعه کرده و تحت تاثیر صحبت های فروشنده قرار گرفته و محصولی را خریداری می کند ، اما پس از مدتی پشیمان می شود . در چاپخانه های آنلاین ، اجباری برای خرید وجود نداشته و کسی مشتری را ترغیب نمی کند ، در این چاپخانه ها مشتری با اختیار خود تک تک محصولات را بررسی نموده و درنهایت محصول مورد نظر خود را خریداری می نماید .

 

پرداخت آنلاین و شفاف هزینه ها : در چاپخانه های آنلاین ، تمام هزینه ها به صورت جزء به جزء محاسبه شده و هر فرد می تواند دقیقا مشاهده نماید که هر بخش از هزینه ای که پرداخت می نماید ، برای چه بخشی از کار چاپ می باشد . بدین طریق مشتری مطمئن می شود که هزینه ای که باید پرداخت نماید ، منطقی می باشد . در نهایت مشتری می تواند به صورت آنلاین هزینه را پرداخت نماید .

 

محاسبه هزینه ها به صورت آنلاین : مشتری می تواند با انتخاب فاکتور های مورد نظر خود برای چاپ محصول مورد نظر ، هزینه نهایی را که به صورت آنلاین توسط چاپخانه محاسبه می شود ، مشاهده نماید . سپس در صورت تمایل با تغییر برخی از ویژگی های مورد نظر خود در هزینه نهایی تغییراتی ایجاد نماید . به عنوان مثال با تغییر نوع جلد کتاب ، یا نوع کاغذ مورد استفاده در کتاب یا نوع صحافی کتاب ، تغییر قابل توجهی در هزینه ها مشاهده خواهد شد .

 

مشاوران آنلاین : چاپخانه های آنلاین دارای مشاورانی هستند ، که در تمام ساعات شبانه روز آنلاین بوده و می توانند مشتریان را در انتخاب بهتر راهنمایی کنند . مشتریان نیز بدون رودروایسی می توانند در زمینه قیمت ها ، مولفه ها ، کیفیت کار ها و … از مشاوران آنلاین راهنمایی دریافت نمایند . قطعا وجود مشاوران آنلاین و ارائه خدمات مشاوره ای آنلاین ، سبب افزایش رضایت مشتریان خواهد شد .

 

چاپخانه آنلاین من چاپ ، ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه چاپ ازقبیل چاپ کتاب در من چاپ ، چاپ جزوه در من چاپ ، طراحی کارت ویزیت در من چاپ ، چاپ کاتالوگ در من چاپ ، موشن گرافیک و …. ، آماده ارائه خدمات متنوع و با کیفیت به تمام افراد در سراسر کشور به صورت آنلاین می باشد .

 

فرایند انجام سفارش در چاپخانه آنلاین

 

هنگامی که مشتری بخواهد در چاپانه آنلاین سفارش محصولی را بدهد باید مراحلی را طی نماید ، که این مراحل به شرح زیر می باشند :

 

  1. مراجعه به سایت چاپخانه مورد نظر
  2. تکمیل فرم سفارش محصول ، انتخاب ویژگی ها و آیتم های مورد نظر
  3. ارسال فایل موردنظر توسط متقاضی به صورت آنلاین برای چاپخانه
  4. در صورت تایید شدن کیفیت فایل ارسالی توسط مشتری ، قیمت محصول به صورت آنلاین محاسبه شده و به مشتری نمایش داده می شود .
  5. درصورتی که مشتری قیمت را نپذیرد مذاکره مجدد در زمینه قیمت با مشتری انجام می شود .
  6. درصورتی که مشتری قیمت را تایید کند ، از او بیعانه دریافت شده و به مشتری رسید داده می شود .
  7. در نهایت سفارش مشتری در سیستم ثبت شده و زمان تکمیل محصول به مشتری نشان داده می شود .

 

در این مقاله به بررسی و معرفی چاپخانه های آنلاین و مزایای چاپخانه آنلاین پرداختیم . شما عزیزان می توانید از هر نقطه از کشور عزیزمان ایران ، کار چاپ محصولات خود را به چاپخانه آنلاین من چاپ بسپارید و با خیال راحت یک محصول با کیفیت و در عین حال با هزینه پایین ، از سایت من چاپ دریافت نمایید .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *