چاپ کتاب حقوقی

امروزه کتاب ها از جمله محصولات فرهنگی موثر و تاثیرگذار در تمام کشور ها می باشند . کتاب ها در موضوعات مختلف چاپ می شوند و همه اقشار جامعه جدای از جنسیت و سن و سال از این محصولات فرهنگی استفاده می کنند . درواقع مخاطبان کتاب دارای محدودیت سنی و جنسیتی نمی باشند و مطالعه کتاب سبب تغییر و ایجاد تفکر و نگرش مناسب در تمام افراد خواهد شد .  چاپ کتاب های درسی ، چاپ کتاب های تاریخی ، چاپ کتاب های حقوقی ، چاپ کتاب های داستان و … از جمله خدماتی هستند ، که در همه چاپخانه ها ارائه شده و بیشتر به دلیل جنبه آموزشی این موضوعات ، این نوع کتاب ها دارای فروش نسبتا خوبی می باشند . حال در این مقاله ما تصمیم داریم چاپ کتاب حقوقی را بررسی نماییم و با فرایند چاپ کتاب های حقوقی آشنا شویم .

 

در جامعه امروزی ما ، علاوه بر دانشجویان رشته حقوق ، برخی از قشر های دیگر جامعه ، مخصوصا افراد تحصیل کرده در کشور ، تمایل به اطلاع از شرایط و میزان حقوق خود و دیگر افراد جامعه در کشور ایران و خارج  از کشور دارند ، به همین جهت کتاب های حقوقی دارای طرفداران ویژه ای می باشند و چاپ و مطالعه این گونه کتاب ها درحال رونق می باشد . بنابراین مطالعه این مقاله و آشنایی با چاپ کتاب حقوقی خالی از لطف نمی باشد .

 

چاپ کتاب حقوقی

 

متاسفانه افرادی که تمایل به چاپ کتاب های حقوقی دارند ، با مشکلاتی مواجه می شوند ، که راه آن ها را دشوار می نماید . در واقع برای چاپ هر نوع کتابی ، ابتدا نویسنده باید اطلاعات و مطالب مورد نیاز خود را جمع آوری و دسته بندی نماید . سپس تغییرات و تنظیماتی که مایل است ،  بر روی اطلاعات و مطالب کتاب خود انجام داده ، سپس برای دریافت مجوز های چاپ کتاب خود اقدام نماید . اما برای چاپ تمام کتاب ها از جمله چاپ کتاب های حقوقی ، نویسنده به تنهایی نمی تواند مجوز های قانونی کتاب را دریافت نماید و کار هایی ازقبیل طراحی جلد کتاب و …. را انجام دهد . در این هنگام است که نویسنده یا پژوهشگر باید با متخصصان ماهر در زمینه چاپ کتاب مشورت نماید .

به همین جهت وبسایت من چاپ آماده ارائه خدمات کامل و متنوع در زمینه چاپ کتاب های حقوقی ،  به پژوهشگران عزیز در سرتاسر کشور ایران به صورت آنلاین و غیر حضوری می باشد .  تیم من چاپ دارای بهترین مشاوران و متخصصان چاپ کتاب و همچنین طراحان و تجهیزات چاپ حرفه ای بوده و می تواند به صورت کامل مراحل دریافت مجوز های قاونی کتاب را طی نموده ، طراحی جلد کتاب را انجام داده و مشاوره های کامل را در زمینه چاپ کتاب حقوقی به پژوهشگر ارائه دهد . بدین طریق مشاوران تیم من چاپ ، پژوهشگران را در رسیدن به هدف خود که چاپ کتاب مورد نظر می باشد ، یاری می نمایند .

 

من چاپ-چاپ کتاب حقوقی
من چاپ-چاپ کتاب حقوقی

 

مراحل چاپ کتاب حقوقی

 

فرایند چاپ کتاب حقوقی به شرح زیر می باشد .

 

مرحله اول : برای چاپ کتاب های حقوقی همانند سایر کتاب ها ، ابتدا متن اولیه و محتوای ابتدایی کتاب جمع آوری و آماده می شود . این مرحله بسیار مهم و حیاتی می باشد . چرا که محتوای باکیفیت می باشد ، که مخاطب را جذب خواندن کتاب می کند . در صورتی که یک متن مناسب و با کیفیت برای کتاب جمع آوری شود ، تقریبا نیمی از راه چاپ کتاب تمام شده است . زیرا متن باکیفیت و مناسب ، تاثیر به سزایی در میزان فروش کتاب خواهد داشت . پژوهشگران می توانند با استفاده از مقاله ها و پایان نامه های دوره های دکتری و کارشناسی ارشد و حتی کتاب های موجود ، محتوا استخراج و ایجاد نموده و یا با توجه به ایده ذهنی خود و تحقیقات خود ، با کمک یک استاد و متخصص حقوق ، متن کتاب خود را آماده نمایند .

 

نکته :

البته لازم به ذکر است که ، برای کپی نمودن و یا برداشتن متن از روی کتاب و یا مقالات دیگران ، حتما باید از صاحب مقالات و کتاب ها اجازه گرفته شود . چراکه مطابق ماده ۳۳ قانون مجازات اسلامی در کشور ایران ، کپی نمودن و چاپ بخشی از آثار سایر افراد و یا چاپ کامل آثار دیگران بدون اجازه آن ها ، جرم می باشد و درصورت شکایت صاحب اصلی اثر ، فرد خطاکار به ۶ ماه تا ۳ سال حبس محکوم خواهد شد . بنابراین حتما این قانون را درنظر داشته باشید .

 

مرحله دوم : در مرحله دوم ، پژهشگر متن مورد نظر خود را به تیم من چاپ ارائه می دهد . کارشناسان و متخصصان حقوق که با تیم من چاپ همکاری می نمایند ، ابتدا متن کتاب را خوانده و بررسی می نمایند . در صورتی که متن مورد نظر به تایید کارشناسان و متخصصان حقوق تیم من چاپ برسد ، سایر مراحل ، از قبیل صفحه آرایی ، طراحی جلد و در نهایت عملیات چاپ کتاب توسط تیم من چاپ انجام خواهد شد .

 

مرحله سوم : در صورتی که مطالب نویسنده به صورت دست نویس ارائه شده باشند ، تایپیست های تیم من چاپ با دقت و حوصله بسیار بالا اقدام به تایپ متن کتاب ، بدون وجود غلط املایی می نمایند .

 

مرحله سوم : در مرحله سوم ، تنظیماتی از قبیل سایز متن ، نوع فونت متن ، رنگ متن و … بر روی متن تایپ شده انجام می شود . سپس یک نسخه از متن تایپ شده ،  همراه با تنظیمات انجام شده بر روی آن ، به نویسنده ارائه می شود . در صورتی که نویسنده تنظیمات مورد نظر را تایید نماید ، سایر مراحل چاپ کتاب حقوقی انجام می شود .

البته لازم به ذکر است که ، نویسنده می تواند متن مورد نظر خود را تایپ نموده و تنظیمات و صفحه آرایی های مورد نظر خود را مطابق استاندارد ها ، بر روی متن اعمال نموده ، سپس یک نسخه پی دی اف از متن خود را به وبسایت من چاپ ارائه داده ، و درخواست چاپ کتاب مد نظر خود را بدهد .

 

مرحله چهارم : در این مرحله ، درصورتی که کتاب به طراحی های فتوشاپی پیچیده نیاز داشته باشد ، طراحی های لازم انجام می شود .

 

مرحله پنجم : در این مرحله نیز طراحی جلد کتاب مورد نظر انجام می شود . همانگونه که اطلاع دارید ، طراحی جلد کتاب با توجه به موضوع کتاب و سلیقه مشتری انجام می شود . این مرحله نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ، چرا که مخاطب در ابتدا جلد کتاب را مشاهده نموده و ترغیب به خرید و مطالعه کتاب می شود . بنابراین طراحی جلد کتاب باید به دست افراد ماهر و متخصص سپرده شود .

 

مرحله ششم : در نهایت پس از انجام تمام تظیمات لازم ، عملیات چاپ کتاب در تیراژ مورد نظر مشتری انجام می شود .

 

در این مقاله به بررسی و معرفی چاپ کتاب حقوقی پرداخته شد . شما عزیزان در هر نقطه از کشور ایران که هستید ، می توانید به سایت من چاپ مراجعه نموده و درخواست چاپ کتاب حقوقی خود را بدهید . سپس مشاوران تیم من چاپ با شما تماس گرفته و نکات قابل توجه را برای شما شرح می دهند .

لازم به ذکر می باشد که ، علاوه بر چاپ کتاب حقوقی ، سایر خدمات در زمینه چاپ ازقبیل چاپ کتاب در من چاپ ، چاپ جزوه ، چاپ کتب درسی ایران ، چاپ برگه یادداشت در من چاپ ، چاپ کتاب عکس در من چاپ و … توسط تیم من چاپ صورت می گیرد .

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *