کارت ویزیت چیست ؟

تیم من چاپ ارائه کننده انواع خدمات چاپ به صورت حضوری و آنلاین ، تصمیم دارد در این مقاله به معرفی ویژگی های موثر در چاپ کارت ویزیت بپردازد .

 

کارت ویزیت محصولی می باشد ، که برای معرفی فرد و ارائه شماره تماس و آدرس یک فرد تولید می شود . از کارت ویزیت برای تبلیغات گسترده نمی توان استفاده کرد . اما تقریبا اولین تعامل هر فرد با مشتری خود ، با ارائه کارت ویزیت انجام می شود . همچنین اولین برخورد فرد با مشتری بسیار تاثیرگذاربوده و نقش تبلیغات و بازاریابی را به صورت غیر مستقیم برای فرد ایفا می کند .  متاسفانه در کشور ما ، آخرین چیزی که صاحبان کسب و کار و تاجران به آن اهمیت می دهند ، کارت ویزیت می باشد . به همین جهت بیشتر اوقات به صورت تلفنی و غیر حضوری سفارش چاپ کارت ویزیت خود را می دهند . اما کارت ویزیت تأثیر بسیاری بر جلب مشتریان دارد ، به همین جهت بهتر است که طراحی کارت ویزیت ، به یک طراح گرافیک سپرده شود .

در واقع کارت ویزیت یک فرد ، نشان دهنده میزان اعتبار و عظمت کسب و کار او می باشد .

مواردی که نشان می دهند ، کارت ویزیت در رونق کسب و کار مؤثر است ، به شرح زیر می باشند :

 

 • درحال حاضر در کشور ما خیلی از افراد ، گوشی هوشمند نداشته و یا تمایلی به استفاده از گوشی های هوشمند ندارند . بنابراین هنوز تبلیغات سنتی نسبت به پیشرفت تکنولوژی ، تاثیر بسیاری بر رونق کسب و کار دارد . حال برای انتقال اطلاعات تماس شرکت ، به صورت سنتی برای افرادی که از تکنولوژی استفاده نمی کنند ، باید از کارت ویزیت استفاده شود . با چاپ یک کارت ویزیت مناسب و ارائه آن به مشتریان ، مشتریان می تواند پس از گذشت چند روز ، چند هفته و یا مدت زمان طولانی ، با شما تماس بگیرند و یا حتی خدمات شما را به سایر افراد معرفی نمایند .

 

 • چاپ یک کارت ویزیت مناسب و حرفه ای ، سبب القا نمودن مشروعیت کار شما به مخاطب خواهد شد . چراکه مخاطب هنگامی که تمایل به دریافت خدمات از یک شرکت باشد ، ابتدا به بررسی آدرس و موقعیت شرکت مورد نظر ، بررسی خدمات قابل ارائه توسط شرکت ، برسی مشخصات صاحب شرکت و نحوه برقراری ارتباط با صاحب شرکت می پردازد . یک کارت ویزیت که خوب و حرفه ای طراحی شده باشد ، ظرف مدت زمان چند ثانیه می تواند تمام این اطلاعات را به مخاطب بدهد .

 

 • تبلیغات مجازی امروزه دارای رونق بسیاری می باشد و موثر هم می باشد ، اما میزان اعتماد در فضای مجازی کم می باشد . به همین جهت نمی توان در فضای مجازی یک ارتباط جذاب با مشتری داشت . با جابه جایی کارت ویزیت ها ، روابط انسانی برقرار شده و شما به راحتی می توانید با مشتری خود به مذاکره پرداخته و با گفتگوهای کوتاه ، مشتریان خود را جذب نمایید . خلاقیت در طراحی کارت ویزیت ، کیفیت و شکل ظاهری کارت ویزیت ، رنگ کارت ویزیت ، املاء و دستور زبان نوشته های کارت ویزیت از جمله ویژگی هایی می باشند ، که سبب برانگیخته شدن احساسات و افزایش میزان جذب مشتریان شما خواهند شد .

 

 • برای رونق کسب و کار ، هر فرد باید با مشتریان حرفه ای خود تعامل داشته باشد . می توان با ایمیل ، برقراری تماس تلفنی ، استفاده از شبکه های اجتماعی و …. تبلیغات گسترده نمود . اما خیلی از مشتری های حرفه ای شرکت ها ، تمایل دارند به صورت رودر رو با صاحب کسب و کار صحبت نمایند . در هنگام گفتگو اگر شما کارت ویزیت خود را به مشتری بدهید ، قطعا او سریع تر جذب خدمات شما خواهد شد . همچنین وجود کارت ویزیت سبب می شود که فرد دوباره راه تماس با شما را در اختیار داشته باشد . هرقدر که شبکه کاری شما گسترش یابد ، تعداد مشتریان و بازار تجاری شما نیز گسترش پیدا خواهد نمود .

 

 • پس از راه اندازی یک کسب و کار ، برندی که برای کار اتخاب می شود باید به عنوان یک استراتژی طولانی مدت درنظر گرفته شود . بدین طریق مشتریان شما محصولات و خدمات شما را فراموش نخواهند کرد . کارت ویزیت نیز یکی از ابزار های مفید در معرفی برندینگ می باشد ، چراکه سبب برانگیختن احساسات و ایجاد ارتباط بین شما و مشتریان و افزایش میزان فروش شما خواهد شد .

 

 • کارت ویزیت یک هویت به کسب و کار شما می دهد ، بدین طریق شما و کسب و کارتان در ذهن مشتری خواهید ماند . درصورتی که طراحی کارت ویزیت به صورت موثر انجام شود ، شخصیت ، ارزش کار و برند شما را به مشتری القا کرده و سبب ایجاد نگرش مثبت مشتری به شما و کسب و کارتان خواهد شد .

 

 • هنگامی که افراد مختلف شما را بشناسند ، بیشتر علاقه دارند که از خدمات شما استفاده کرده و کالا های شما را خریداری نمایند . استفاده از کارت ویزیت های جذاب وخلاقانه ، باعث می شود علاوه براین که خواننده از آن تاثیر بگیرد ، ان را به دیگران هم نشان داده و دست به دست نماید . چاپ کارت ویزیت برای تمام کسب و کار ها الزامی می باشد ، چرا که سبب ایجاد یک ارتباط شخصی خواهد شد . می توان گفت کارت ویزیت یکی از عناصر کلیدی و مهم در توسعه کسب و کار ها می باشد .

 

من چاپ - کارت ویزیت چیست ؟ چاپ کارت ویزیت
من چاپ – کارت ویزیت چیست ؟ چاپ کارت ویزیت

 

نکات قابل توجه جهت چاپ کارت ویزیت

 

 • بهتر است اطلاعات ضروری را در کارت چاپ کرده و از قراردادن اطلاعات جزئی بر روی کارت اجتناب نمایید .

 

 • فونت مطلب روی کارت ویزیت ، باید به صورتی باشد که به راحتی قابل خواندن باشد . بهتر است فونت متن ساده باشد و از فونت های فانتزی و ترکیبات نامتعارف جلوگیری شود . البته اگر کمی لوگو را فانتزی نمایید ، مشکلی نخواهد داشت .

 

 • بهتر است قسمتی از فضای کارت را خالی بگذارید ، که مخاطب بتواند نکته ای را روی آن یادداشت نماید . پرکردن تمام قسمت های کارت ویزیت ، زیاد جذاب نیست .

 

 • بهتر است چاپ کارت ویزیت های تجاری ، به افراد حرفه ای واگذار شود ، بدین صورت تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهد گذاشت . استفاده از پرینتر های خانگی برای چاپ کارت ویزیت ، زیاد خوب نمی باشد .

 

 • درصورتی که دارای دو نوع کار می باشید ، مثلا هم کار تعمیرات کامپیوتر انجام می دهید و هم آشپزی می کنید ، هرگز از یک کارت ویزیت برای هر دو کار استفاده نکنید . بهتر است برای هر کدام از شغل های خود ، از یک نوع کارت ویزیت استفاده نمایید . تنها زمانی می توانید از یک کارت ویزیت برای معرفی دو نوع کارت ویزیت استفاده نمایید ، که هر دو کار به هم مرتبط بوده و یا با هم شباهت داشته باشند .

 

 • سعی کنید از خلاقیت و نوآوری های جدید اما مرتبط با کسب و کار خود ، در طراحی کارت ویزیت استفاده نمایید .

 

 • می توانید از یک نکته مفید و یا یک پیشنهاد خاص در متن کارت ویزیت استفاده نمایید ، که سبب افزایش تعداد مشتریان شوید .

 

تیم من چاپ ، با بهترین کادر خدماتی و تجهیزات مناسب در زمینه چاپ ، ارائه کننده انوع خدمات متنوع از قبیل چاپ کتاب ، موشن گرافیک در من چاپ ، چاپ فاکتور ، چاپ کتب درسی ایران ، چاپ جزوه در من چاپ ، محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب ، چاپ کتاب در من چاپ  و … ، آماده طراحی و چاپ کارت ویزیت مورد نظر شما می باشد .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *