مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب

همانگونه که اطلاع دارید در چاپ کتاب برخی اطلاعات مهم تر می باشند و بهتر است که مولفین با این اطلاعات آشنایی داشته باشند . به همین جهت ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب بپردازیم .

 

امروزه چاپ کتاب رویای بسیاری از افرادی می باشد ، که به شغل نویسندگی علاقه دارند و یا در حال نویسندگی می باشند . با توجه به تنوع موضوعات کتاب ها ، به جرأت می توان گفت که ، هر فردی می تواند با توجه به مهارت ها و علایق و اطلاعات خود ، اقدام به نویسندگی کتاب نماید . حال برای چاپ کتاب فرد باید اطلاعاتی داشته باشد و با برخی از اصطلاحات چاپ کتاب آشنایی داشته باشد . به همین جهت در ادامه مطالب به معرفی مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب پرداخته می شود .

 

من چاپ-مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب
من چاپ-مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب

 

مهم ترین اطلاعات چاپ کتاب

 

برخی از اطلاعاتی که در چاپ کتاب مهم و قابل توجه هستند ، به شرح زیر می باشند :

 

  • استناد نمودن : استناد نمودن به این معنی می باشد که مولف بخشی از متن خود را از کتاب یا متن معتبر دیگری برداشته باشد . استناد کردن به دو صورت نقل قول مستقیم و نقل قول غیر مستقیم صورت می گیرد . درواقع برای ارجاع دادن دو روش وجود دارد ، در روش اول ارجاع درون متنی انجام می شود ، به صورتی که در پایان نقل قول ، نام خانوادگی مولف ، سال نشر و صفحه های نقل قول شده درج خواهد شد . در روش دوم نیز در قسمت پانوشت یا پیوست کتاب مورد نظر ، اطلاعات کتاب شناختی کتابی که مولف نقل قول را از آن برداشته است ، درج خواهد شد .

 

  • مستند سازی : برای تالیف کتاب های مستند سازی ، باید یک بخش کتابنامه که حاوی یک فهرست از منابع معتبر می باشد ، در کتاب درج شود . در واقع این فهرست جهت معرفی منابع مطالعاتی بیشتر برای خواننده درج می شود .

 

  • اوزالید یا نسخه آبی : در هنگامی که از چاپ افست استفاده شود ، یک نسخه آبی رنگ از فیلم نهایی تهیه خواهد شد ، سپس ویراستار می تواند قبل از تولید زینک ابتدا نسخه آبی رنگ را بازبینی نماید .

 

  • کاغذ کالک : این کاغذ نازک بوده و اغلب جهت کپی برداری و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

  • فرم بندی : در صنعت چاپ تعداد صفحاتی که به صورت همزمان و در یک دستگاه چاپگر چاپ می شوند ، با واحد فرم سنجیده می شوند . در واقع همان مرتب نمودن صفحات حروف چینی شده ، بدین طریق که پس از چاپ هر ورق از کتاب ، مابقی صفحات به صورت مرتب و درست در ادامه قرار بگیرند ، عملیات فرم بندی نامیده می شوند .

 

  • ته چسب : در صحافی کتاب ها ، بخش های تا شدن ورق ها را با استفاده از چسب به یکدیگر چسبانده و بدین طریق در کنار یکدیگر نگهداری می کنند ، این روش ته چسب نام دارد .

 

  • ته دوزی کتاب : در روش ته دوزی ، قسمت ته فرم های هرجلد از کتاب با استفاده از نخ های محکم نایلونی دوخته می شود . ( اغلب در کتاب های جلد سخت و کتاب های جلد گالینگور از این روش استفاده می شود . )

 

  • نوار چوب الف : نوار چوب الف قطعه ای نواری می باشد ، که در هنگام صحافی کتاب در بالای شیرازه چسبیده می شود .

 

حال که با اطلاعاتی درباره چاپ کتاب آشنا شدید ، باید بدانید که ناشر کتاب تاثیر بسزایی در میزان فروش و دیده شدن یک کتاب خواهد داشت . بنابراین یک نویسنده باید مناسب ترین ناشر را برای چاپ کتاب خود انتخایب نماید . بهتر است قبل از سپردن کتاب خود به یک انتشاراتی ، ابتدا سابقه آن ، تعداد کتاب های چاپ شده در آن انتشاراتی و سابقه انتشارات مورد نظر را بررسی نمایید .

شما می توانید با خیالی آسوده کار چاپ کتاب خود را به چاپخانه آنلاین من چاپ سپرده و بابت فروش و دیده شدن کتاب خود ، مطمئن باشید . چاپخانه آنلاین من چاپ ، دارای سابقه درخشانی در زمینه چاپ کتاب با موضوعات مختلف می باشد .

تیم من چاپ ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه چاپ کتاب مانند : مشاوره چاپ کتاب در من چاپ ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ پوستر های تبلیغاتی ، چاپ کتاب در من چاپ ، چاپ ساک خرید در من چاپ ، چاپ تراکت در من چاپ ، چاپ فاکتور ، موشن گرافیک ، پرینت رنگی ، چاپ کتاب به زبان انگلیسی در من چاپ ، محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب و ….. ، آماده ارائه خدمات مختلف به تمام افراد در سرتاسر کشور ایران به صورت آنلاین می باشد .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *