چاپ پوستر های تبلیغاتی

احتمالا شما هم با شنیدن کلمه پوستر تبلیغاتی و یا پوستر ، با خود پرسیده اید که پوستر تبلیغای چیست ؟ و یا پوستر تبلیغاتی چه تفاوتی با سایر پوستر ها دارد ؟ . در این بخش از مطالب ، ما به شرح و بررسی پوستر های تبلیغاتی و سایر پوستر ها می پردازیم .

 

تیم من چاپ ارائه کننده انواع خدمات گوناگون ، ازقبیل چاپ پوستر های تبلیغاتی ، چاپ کتاب در من چاپ ، موشن گرافیک ، چاپ فولدر های تبلیغاتی در من چاپ ، چاپ کتب درسی ایران ، چاپ بروشور و کاتالوگ در من چاپ و …. ، آماده انجام سفارشات شما عزیزان ، در کمترین زمان ممکن با پایین ترین قیمت ممکن ، به صورت حضوری و آنلاین می باشد .

 

پوستر تبلیغاتی چیست ؟

 

پوستر های تبلیغاتی ، یکی از محصولات تبلیغاتی می باشند ، که جنس آن ها از کاغذ گلاسه می باشد . بر روی پوستر ها طرح ها و متون تبلیغاتی نوشته می شود . پوستر های تبلیغاتی از جمله ابزار تاثیرگذار برای معرفی شرکت ها ، موسسه ها و … می باشند . به دلیل بصری بودن پوستر های تبلیغاتی ، آن ها تاثیر زیادی بر روی مخاطبان خواهند گذاشت . پوستر های تبلیغاتی معمولا در مکان هایی که ، پرتردد بوده نصب می شوند ، که سبب جلب توجه افراد مختلف شوند . بهتر است که طراحی پوستر تبلیغاتی ، به یک طراح گرافیک سپرده شود .

 

من چاپ-پوستر تبلیغاتی چیست-چاپ پوسترهای تبلیغاتی
من چاپ-پوستر تبلیغاتی چیست-چاپ پوسترهای تبلیغاتی

 

انواع پوستر

 

انواع پوستر ها به شرح زیر می باشند :

 

 • پوستر های خبری : این پوستر ها خبری را به خواننده منتقل کرده و دارای جنبه اطلاع رسانی می باشند . مخاطب های پوستر های خبری هم می توانند عموم مردم باشند ، هم می توانند افراد خاص باشند . پوستر های خبری می توانند عکس داشته باشند . اغلب برای فیلم ها ، مکان ها ، رویداد ها و … از پوستر های خبری استفاده می شود .

 

 • پوستر های هدایت کننده : این پوستر ها برای ترغیب افراد مختلف به انجام یک کار و یا منع افراد از انجام آن کار تولید می شوند . ممکن است پوستر های هدایت کننده دارای جنبه آموزشی هم باشند . به عنوان مثال ، پوستر هایی تولید می شوند ، که خطر استفاده از موبایل در هنگام رانندگی را یادآوری می کنند .

 

 • پوستر های تزئینی : نوعی پوستر می باشند ، که برای معرفی یک مکان ، یک فرد و یا افزایش جلوه یک فضا تولید می شوند . پوستر های منظره ، یکی از انواع پوستر های تزئینی می باشند . پوستر های تزئینی می توانند فقط حاوی نقش و رنگ بوده و متن نداشته باشند ، یا دارای منظره و یا نقاشی باشند ، یا دارای نقش و رنگ برای معرفی افراد مشهور ، بدون متن باشند .

 

 • پوستر های تبلیغاتی : برای معرفی و تبلیغ یک شرکت ، موسسه ، مغازه ، کالا و … تولید می شوند .

 

پوستر های تبلیغاتی خوب

 

ویژگی های یک پوستر تبلیغاتی خوب به شرح زیر می باشد :

 

 • سادگی : هرقدر که مفهوم یک پوستر تبلیغاتی قابل فهم تر و ساده تر باشد ، دارای اثر گذاری بیشتری خواهد بود .
 • ارتباط : مفهومی که پوستر تبلیغاتی به بیننده می رساند ، باید با چیزی که تبلیغ شده است ، مرتبط باشد .
 • رنگ : هرقدر که رنگ های موجود در پوستر ، دارای جذابیت و گیرایی بیشتری باشند ، تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهند گذاشت . البته بهتر است که در پوستر تبلیغاتی از بیش از سه رنگ استفاده نشود ، همچنین سه رنگ بایکدیگر زیاد نزدیک نبوده و یکی از رنگ ها تفاوت بیشتری با دو رنگ دیگری داشته باشد .
 • شکل کادر : کادر دور تا دور پوستر تبلیغاتی باتوجه به نوع تبلیغ آن متفاوت می باشد . کادر های عمودی برای مفاهیم خبری دارای کاربرد می باشند . کادر های افقی برای موضوعاتی از قبیل مسائل دینی ، گردشگری و … ، که به آرامی پیام را منتقل می کنند ، دارای کاربرد می باشند . کادر های مربعی نیز برای کار های خیریه ، مسائل حمایتی و … ، دارای کاربرد می باشند .
 • ترکیب بندی : اجزای داخل پوستر از قبیل متن ، عکس ، فونت و … ، باید به صورتی ترکیب بندی شوند که ، سبب جلب نظر افراد شوند .
 • هماهنگی اجزاء : اجزای پوستر باید بایکدیگر دارای هماهنگی باشند ، تا مخاطب به راحتی مفهوم پوستر را درک نماید .
 • خلاقیت : خلااقیت از جمله مواردی می باشد ، که اغلب اوقات سبب ایجاد کنجکاوی و جلب نظر مخاطب خواهد شد . یک طراح حرفه ای ، با این که هزینه بیشتری می گیرد ، اما ایده های خلاقانه تری ایجاد کرده و سبب افزایش تعداد مخاطبان پوستر ها خواهد شد .
 • خوانایی : توجه داشته باشید ، که متن موجود در پوستر نباید دارای غلط املایی باشد . وجود اشتباه تایپی و یا غلط املایی ، سبب کاهش اعتبار پوستر خواهد شد . همچنین اندازه کلمات ، فاصله خطوط متن ها و … ، ازجمله مواردی می باشند ، که تاثیر زیادی بر راحتی خواندن و درک مفهوم پوستر دارند . همچنین متن های استفاده شده در پوستر نباید دارای ایهام باشند .
 • اجرای دقیق : طراح گرافیک باید با انواع مختلف نرم افزار های گرافیکی آشنایی داشته و تمام آنچه که در ذهن خود دارد را اجرایی نماید . بر اساس تجربه ها مشخص شده است ، که اگر یک پوستر تبلیغاتی معمولی دارای اجرای خوبی باشد ، نتیجه بیشتری نسبت به یک پوستر تبلیغاتی خلاقانه با اجرای ضعیف خواهد داشت .
 • چیدمان تیتر ها : فونت ، سایز و رنگ تیتر ها باید به موضوع تبلیغات نزدیک باشند .
 • فونت : فونت متن ها باید دارای هماهنگی با زمینه تبلیغ باشد . همچنین رنگ فونت ها نیز باید باتوجه به رنگ اجزای دیگر پوستر انتخاب شود . فونت متن نباید به شکلی باشد ، که قابل خواندن نباشد اما بهتر است خیلی ساده هم نباشد .
 • کوتاه و مفید : فضا در پوستر های تبلیغاتی کم می باشد . به همین جهت باید مفهوم و منظور خود را در قالب جمله های کوتاه ارائه نمایید . به علاوه در متن ها نباید از جمله های سنگین و تخصصی استفاده شود . همچنین پوستر باید عامه پسند و صمیمی بوده ، به صورتی که همه افراد بتوانند آن را درک نمایند .

 

مزایای پوستر تبلیغاتی

 

مزایای استفاده از پوستر های تبلیغاتی به شرح زیر می باشند :

 

 • پوستر های تبلیغاتی نسبت به سایر رسانه ها ، ازقبیل تبلیغ در روزنامه ، تبلیغ در بیلبورد و …. دارای هزینه کمتر می باشند . با توجه به این که کسب و کار های جدید ، نمی توانند خیلی برای تبلیغات هزینه نمایند ، می توانند با کمترین هزینه و تولید پوستر های تبلیغاتی ، مشتریان خود را جذب نمایند .
 • پوستر های تبلیغاتی همیشه در دسترس می باشند .
 • امکان جا به جایی پوستر های تبلیغاتی به راحتی امکان پذیر می باشد . در صورتی که فرد محل کسب خود را تغییر دهد ، به راحتی می تواند پوستر خود را هم به مکان جدید انتقال دهد .
 • کسب و کار های محلی می توانند ، به راحتی چند پوستر در منطقه کسب و کار خود نصب نمایند .

 

وبسایت من چاپ دارای بهترین تجهیزات و طراحان برای چاپ کتاب ، چاپ پوستر های تبلیغاتی و … می باشد . درصورتی که شما هم برای رونق و معرفی کالا و کسب و کار خود به پوستر تبلیغاتی خلاقانه و یا معمولی نیاز دارید ، پیشنهاد می کنم به وبسایت من چاپ مراجعه کرده و سفارش پوستر مورد نظر خود را بدهید . کافی است فقط یکبار تولید پوستر تبلیغاتی خود را به تیم من چاپ بسپارید ، پس از آن با توجه به کیفیت و بازدهی بسیار خوبی که از پوستر می بینید ، مشتری دائمی ما خواهید شد .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *